W poszukiwaniu informacji na temat transpłciowości

Zapuszczanie włosów

dreamy young woman with windy hair recreating on seashore against cloudy sky

Temat włosów – niby prosty, a jednak jak się okazuje -nie do końca.

Od dziecka marzyłam o długich i pięknych włosach. Zakładam Sobie koszulki na głowę, tak żeby imitowały długie włosy, ponieważ tak bardzo tego pragnęłam. Nikt nie wpadł na to, że może to znak, iż chciałabym mieć swoje własne włosy dłuższe niż inne dzieci? Niestety nie 😉 więc co regularnie prowadzano mnie do fryzjera, lub Mama Sama brała nożyczki i mnie ścinała, gdy w domu się nie przelewało. Nawet teraz, będąc dorosła, ze smutkiem wracam do tamtych wspomnień, ponieważ było mi bardzo źle za każdym razem gdy musiałam się pozbywać swoich włosów wbrew mojej woli. Zawsze wyobrażałam Sobie, że odrastają i pozostają długie. Nie myślałam do przodu – a wtedy znowu nadchodził dzień ścinania.

Teraz gdy już Jestem dorosła, nikt nie będzie mi mówił co mam robić i jak mam wyglądać. A przynajmniej tak mi się wydawało :D. Mam już swoje włosy całkiem długo. Uznałam, że nie ma co marnować czasu – testosteron w organizmie, zanim zaczęłam brać hormony zdążył już poczynić pewne straty i włosów zaczęło ubywać. Na moje szczęście, nadal mam ich sporo i bez problemu udało mi się zapuścić, jednak widzę, że wiele dziewczyn nie miało takiego szczęścia i dopadło ich łysienie lub straszliwe zakola zanim zaczęły brać hormony. Nie wyobrażam Sobie, że miałabym nosić perukę, bo te za kilkadziesiąt złotych nadają się jedynie na bal przebierańców. Te za kilkaset złotych są niezłe, ale i tak albo biją sztucznością, są nienaturalnie gęste, lub niszczą się w przeciągu kilku miesięcy. Z kolei te wykonane z prawdziwych włosów to już koszt kilku tysięcy złotych.

Na początku zaczęły się pytania : a Tobie co odbiło? Co Ty z Siebie robisz? Byłam mega zaskoczona! I to od najbliższych! O wy wstrętne karaluchy 😛 . Może na chwilę było mi przykro, ale to na bardzo krótką chwilę. Teraz się z tego śmieję bo już Wszyscy się przyzwyczaili i nikt nie komentuje. Oczywiście uznałam, że nie zamierzam stać jak wryta z wyrazem zmieszania na twarzy. Moje odpowiedzi były następujące : – chciałabym zobaczyć jak mi będzie w długich włosach. – nie obchodzi mnie czy wam się podoba czy nie, ważne, że Ja się dobrze z tym czuję. – jeszcze raz usłyszę krytykę mojego wyglądu, to przyniosę dla was/dla Ciebie lustro. Najgorszy przypadek jaki miałam to : jak Ty wyglądasz z tymi długimi włosami? A jak Ty wyglądasz z tymi żółtymi zębami? Na początku była lekka obraza, a potem śmiech i moja rodzina uznała, że mam rację – tak łatwo nam wygłaszać komentarze na temat innych, a zapominamy spojrzeć na Siebie. Dodatkowo zobaczyli, że głupie odzywki w moim kierunku są niewskazane, bo mogą usłyszeć coś głupiego na temat swojego wyglądu. Więc nikt mnie już nie pytał o moje włosy. Zastanawia mnie tylko, jak to możliwe, że widzą mój kobiecy wygląd, zachowanie, sposób mówienia, a nagle zapuszczanie włosów wydało im się dziwne? No cóż, może przyzwyczaili się do tego, że miałam krótkie włosy przez lata i po prostu ich reakcje wynikały z zaskoczenia. A może myślą, że mi się odwidzi, nie chcą dopuścić do Siebie myśli, że Jestem kobietą? Myślą może, że to jakieś wygłupy? Ciężko mi stwierdzić co mają w głowie inni, jednak nigdy nie dam już Sobie ściąć włosów. Grunt to twardo postawić na swoim i nawet jeśli ktoś Cię skrytkuje – odpowiedz tym samym. To rozmówcy zrobi się głupio, że się w ogóle odważył coś powiedzieć.

W nowej pracy chodzę z dziewczęcym kucykiem, włosami spiętymi gumką i nikt nie ośmielił się się powiedzieć czegokolwiek. Na pewno zastanawiają się co jest grane, jednak po kilku tygodniach tak bardzo się polubiliśmy z ludźmi w grupie (skład mieszany) że nikt nie zwraca uwagi na wygląd drugiej osoby, trzymamy się razem i jest na prawdę rewelacyjnie. Aż się dziwię, że miałam obawy z tym związane. Mam nawet swojego crusha! Ale myślę, że to już temat na inny wpis. Tak więc – nie martwcie się, patrzcie na Siebie i swoje odczucia, ponieważ życie jest tylko jedno i nikt go za was nie przeżyje. Nie marnujcie go na obawy i lęki. Jeśli ktoś was nie zaakceptuje – oznacza to, że tak na prawdę nigdy nie był wart miejsca w waszym życiu. Starzy znajomi odchodzą, a przychodzą nowi. A na koniec fotka 🙂 Wszystkiego dobrego.

One thought on “Zapuszczanie włosów

  1. Masz jedną wspaniałą cechę nie przejmujesz się ludźmi dookoła i chyba to jest najważniejsze, masz dusze wojowniczki i bardzo mocno stąpasz po ziemi co niestety u wielu innych osób nie występuje i jest największym problemem. Krytyka najbliższych jest wszech obecna ,najbardziej boli i powoduje cały szereg innych złych efektów. Na całe szczęście Ty nie jesteś tak podatna na te złe reakcje, idziesz twardo po swoje i to jest w Tobie super.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do tak bardzo upragnionych celów.

    P.S. Twoje zdjęcia są super wyglądasz rewelacyjnie, emanujesz optymizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *